Északról délre tartó hideghullám csap le Európára a jövő héten – írja a Bloomberg.
A Maxar Technologies amerikai vállalat friss műholdfelvételeket hozott nyilvánosságra a Donyeck megyei Bahmutról, amelyeken egyebek mellett az látható, hogy a várost átszelő folyó feletti hidak megsemmisültek.
A következő napokban várhatóan még a hideghullám uralkodik Északnyugat-Európában, de jövő héten jön a változás – számol be a hírről a Bloomberg.
Ukrajna harcolni fog a Fekete-tengeren elhelyezkedő Zmiinyi-szigetért (Kígyó-sziget), "amíg szükséges" - ezt az ukrán katonai hírszerzés vezetője, Kijlo Budanov mondta egy mai tévéinterjú során a brit Sky News beszámolója szerint. A Maxar nemrég friss műholdfelételeket közölt a szigetről.
Katonai csapások sújtották a Vöröskereszt Mariupol központjában található raktárát - ezt a Maxar Technologies műholdfelvételei is megerősítik.
Az orosz erők egyre közelebb érnek Kijevhez, és tüzérséggel lőnek a lakóövezetek felé – írja a Reuters a műholdképek készítésével foglalkozó Maxar Technologies felvételei alapján.
Az amerikai Maxar műholdfelvételekkel foglalkozó vállalat szerint már 64 kilométer hosszú az az orosz katonai konvoj, amely Kijev, az ukrán főváros felé halad – írja a Reuters.
A Maxar Technologies amerikai privát technológiai vállalat szerdai műholdfelvételein új orosz csapattelepítések láthatók az ukrán határ közelében – írja a Reuters.
A Maxar Technologies amerikai magán technológiai vállalat hétvégén készült műholdképei szerint nyilvánvaló változás van Oroszország katonai csapattelepítéseiben Ukrajna körül. Az elmúlt hetekben látható nagyszabású telepítésekkel szemben most kisebb telepítések vannak – írja a New York Times.
Bár a részvénypiac nagy része komoly szélesség mellett emelkedik, vannak olyan ágazatok, ahol a papírok nagy része erős befektetői nyomás alatt áll. Ezek közé tartozik a kissé cinikusan védelmi iparnak, határozottabban hadiiparnak hívott szegmense a piacnak, amely számos oldalról került nehéz helyzetbe. Mivel vevőik állami intézmények, azért az aktuális politikai széljárásnak alaposan ki vannak téve. Ráadásul évtizedek óta egyre kisebb és kisebb tortán kell osztozniuk. A nemrégiben történt afganisztáni kivonulás is megerősíti, hogy a világ legnagyobb hadserege egyre kevésbé szeretne megkerülhetetlen geopolitikai tényező maradni, és az új kormányzat alatt a kiadások sem nőnek érdemben. Az árfolyamok mindezt visszaigazolják, technikai elemezésünkben megvizsgáljuk, hogy mennyire.
Mindig is piszkálta az emberiség fantáziáját, hogy milyen lehet a világűr: léteznek-e rajtunk kívül is életformák, lehet-e hatékonyan vizet bányászni a Marson, milyen lehet a légüres semmiben lebegni és így tovább. Az Egyesült Államokkal az élen rengeteget költenek az országok a különböző űrkutatási projektekre, de a privát cégek is egyre inkább helyet követelnek az asztalnál, élükön az Elon Musk és Jeff Bezos által irányított vállalatokkal. Az előttünk álló évtizedeket tekintve hatalmas potenciál lehet az űrkutatásban, a gyors fejlődést és előrehaladást nem csak a költségek radikális csökkenése, de az egyre növekvő társadalmi igények is hajtják. Ennek apropóján most "szétnéztünk a világűrben" - megnéztük, hogy milyen nagyobb projektek várhatóak a közeljövőben, kik mozgatják a szálakat, mi várható az űripar számára, és a legfontosabb: befektetőként hogy lehet mindebből profitálni.
Lecsapott a Sea Viper.
Nehéz lesz a közlekedés.
Egy hónappal a felhívás után.
Eddig jól megy nekik.
Hogy gondolkodnak, akik nagy vagyonokról döntenek?
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.